Paralimpiešu un Tautas sporta pārstāvji kopumā atbalsta stadiona “Daugava” pārbūves projektu, izsaka virkni ideju attīstībai

Vakar VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” (turpmāk: stadions “Daugava”) pārstāvji tikās ar Paralimpiešu un Tautas sporta pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar stadiona Daugava pārbūves projektu. Tikšanās laikā sporta sabiedrības pārstāvji pauda atbalstošu viedokli par stadiona atjaunošanu, kā arī izteica virkni nozīmīgu ideju tā attīstībai, lai veicinātu pieejamību un funkcionāli plašu izmantojamību.

Paralimpiešu sporta veidu pārstāvji vērsa uzmanību uz sporta objektu pieejamību, sākot no sabiedriskā transporta infrastruktūras un stāvvietām līdz pat pašiem sporta objektiem, kā arī deva padomu par vēlamo teritorijas celiņu segumu. Tāpat sporta pārstāvji izteica ideju par āra trenažieru uzstādīšanu stadiona teritorijas brīvajā telpā, kā arī āra sporta infrastruktūras piemērošana dažādu vecuma grupu cilvēkiem.  Tautas sporta pārstāvji ierosināja apsvērt īpašu celiņu izveidi skriešanas, nūjošanas un skrituļošanas vajadzībām, kā arī, iespējams, veidot savienojumu ar Grīziņkalna parkā izveidoto sporta telpu.

“Šādas tikšanās ar sporta sabiedrības pārstāvjiem mums dod nenovērtējamu ieskatu par katra konkrētā sporta veida vajadzībām, īpašām detaļām, kurām ir vajadzīgs speciālista padoms. Izteiktās idejas centīsmies iekļaut stadiona Daugava atjaunošanas projektā,” saka saka Elmārs Martinsons, VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” valdes loceklis.

Jau ziņots, ka saskaņā ar 9. februārī Ministru kabinetā pieņemto stadiona “Daugava” un Grīziņkalna revitalizācijas stratēģiju stadions līdz 2022. gadam tiks pilnībā atjaunots un pārveidots - tiks izveidotas jaunas papildu tribīnes un izbūvēta virkne jaunu objektu – stadionā līdz 2022. gadam būs arī multifunkcionāla halle dažādiem sporta veidiem, jauna slēgtā vieglatlētikas manēža, tiks pilnībā atjaunots vieglatlētikas treniņu laukums, stadiona sporta laukums, bobsleja treniņu starta estakāde un stadiona ledus halle, kā arī veikti nozīmīgi teritorijas labiekārtošanas darbi. Papildus tiks izbūvēta arī jauna park&ride auto stāvvieta un sakārtota apkārtējā pilsētas infrastruktūra.

Projektu ieviesīs VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem EUR 40 191 396 apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums EUR 7 092 600 apmērā.

Papildus informācija:
Elmārs Martinsons
VSIA „Kultūras un sporta centrs
„Daugavas stadions””
Valdes loceklis
Tel: + 371 29 476 397
Epasts: elmars.martinsons@daugavasstadions.lv

Informāciju sagatavoja:
Edgars Pudzis
VSIA „Kultūras un sporta centrs
„Daugavas stadions””
Stratēģiskās plānošanas un attīstības dienesta vadītājs
Epasts: edgars.pudzis@daugavasstadions.lv