Stadiona “Daugava” pamatkapitālā ieguldīs vairākus īpašumus

Šodien Ministru kabinets (MK) nolēma VSIA Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” (turpmāk: stadions “Daugava”) pamatkapitālā ieguldīt vairākus valsts īpašumus, lai sekmētu vērienīgā stadiona “Daugava” atjaunošanas projekta īstenošanu. Stadiona “Daugava” kapitālā tiks ieguldīti stadionu veidojošie valsts nekustamie īpašumi Augšielā 1 un Augšielā 3. 

 

“Šodienas MK lēmums ir būtisks solis stadiona “Daugava” atjaunošanas īstenošanā, jo tas nodrošinās pamatkapitāla bāzi, lai projektam varētu piesaistīt Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un citu nepieciešamo finansējumu,” saka Elmārs Martinsons, VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” valdes loceklis.

 

Saskaņā ar stadiona “Daugava” un Grīziņkalna revitalizācijas stratēģiju stadions līdz 2022. gadam tiks pilnībā atjaunots un pārveidots - tiks izveidotas jaunas papildu tribīnes un tiks izbūvēti daudzi jauni objekti. Stadionā līdz 2022. gadam būs arī multifunkcionāla halle dažādiem sporta veidiem, jauna slēgtā vieglatlētikas manēža, tiks pilnībā atjaunots vieglatlētikas treniņu laukums, stadiona sporta laukums, bobsleja treniņu starta estakāde un stadiona ledus halle, kā arī tiks veikti nozīmīgi teritorijas labiekārtošanas darbi. Papildus tiks izbūvēta arī jauna park&ride auto stāvvieta un tiks sakārtota apkārtējā pilsētas infrastruktūra. 

 

Projektu ieviesīs VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību. Stadiona atjaunošanu un jaunu objektu izbūvi finansēs no pieejamajiem ERAF līdzekļiem EUR 40 191 396 apmērā, ko papildinās valsts līdzfinansējums EUR 7 092 600 apmērā. 

 

Projekta konsultanti EY ir aprēķinājuši, ka stadiona projekts laikā līdz 2037. gadam nodrošinās aptuveni 63 miljonu eiro atdevi Latvijas ekonomikai, neskaitot pašu būvniecības izmaksu radīto pozitīvo efektu uz ekonomiku.