LATVIJA - MAĶEDONIJA (0-2)

 

 

  

 

 

 

Latvijas futbola izlase ar zaudējumu turpināja dalību „Euro 2020” atlases ciklā, Daugavas stadionā Rīgā ar 0:2 piekāpjoties Ziemeļmaķedonijai. 

Latvijas izlasei šī bija sestā spēle Slavišas Stojanoviča vadībā, un tā sekoja pēc trim skarbām sakāvēm pēc kārtas (0:3, 0:5 un 0:6), turklāt seši vārti Austrijā bija ielaisti pirms nieka trim dienām. Šodienas viesi līdz 17. minūtei iesita divus vārtus, taču savas nākamās iespējas Ziemeļmaķedonija izniekoja, vēlāk izvēlējās vairāk spēlēt uz pretuzbrukumiem. 

Šodienas mačā Latvijas vārtos stājās Andris Vaņins, kurš atgriezās sākumsastāvā un piedalījās savā 99. mačā valstsvienībā. Sākumsastāvā Latvijai bija pieci „Riga” spēlētāji, uzbrukuma priekšā atkal bija Vladislavs Gutkovskis, kuram šoreiz talkā nāca Roberts Uldriķis, bet kopumā no iepriekšējā mača 11-nieka bija palikuši seši spēlētāji.

Tāpat sākumsastāvā bija Jānis Ikaunieks, kurš izlasei pievienojās pēc mača pret Austriju, un viņš jau pašā pirmajā minūtē neveiksmīgi iesita pretiniekam ar elkoni, pārsitot viņam degunu. Mača sākumā Elifs Elmass lieliski nospēlēja kreisajā flangā un izkārtoja vārtu guvumu „Genoa” uzbrucējam Goranam Pandevam, bet dažas minūtes vēlāk neliels haoss un nesaprašanās Latvijas soda laukumā noveda pie bumbas atlēkšanas tieši pa sitienam Enisam Bardi, un Spānijas augstākajā līgā spēlējošais pussargs trāpīja vārtu stūrī. 

Atlikušajās 73 minūtēs pavisam nopietnas šaubas par Ziemeļmaķedonijas uzvaru tā arī neradās. Viesi pirmajā puslaikā turpināja dominēt kreisajā flangā, kur spēlēja Ikaunieks un Armands Pētersons, bet Pandevam nesanāca realizēt tīru izgājienu viens pret vienu, kad Vaņins nospēlēja teicami. Latvijai pirmajā puslaikā izdevās bieži pieturēt bumbu, bet saasinājumi sekoja reti.

Otrajā puslaikā kā pirmais tika nomainīts Uldriķis, un Latvija uzbrukumā spēlēja vēl vairāk. Pāris labi, bet neprecīzi sitieni izdevās Gutkovskim, soda laukuma malā ielauzās Savaļnieks, bet uz to visu Ziemeļmaķedonija atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem. Savas iespējas otrajā puslaikā neizmantoja neviena komanda, bet jāatzīmē viena īpaša maiņa – Latvijas izlases sastāvā vienu debitantu (Mārtiņu Ķiguru) nomainīja cits valstsvienības debitants (Ēriks Punculs). Abi aizvadīja pirmo maču izlases rindās.

Nākamā spēle Latvijas izlasei 10. oktobrī pret Polijas izlasi notiks mājas laukumā Daugavas stadionā.

 

Informācija: www.sportacentrs.lv