Latvija - Polija

 

 

 

 

 

 

Latvijas futbola izlase turpina savu EURO 2020 atlases ciklu un 10.oktobrī Daugavas stadionā ar 0:3 piekāpās Polijai, ciešot sesto zaudējumu pēc kārtas. Savu simto spēli Latvijas izlasē aizvadīja Andris Vaņins.

Latvijas futbola izlase maču aizvadīja vairāk, kā septiņi tūkstošu skatītāju klātbūtnē. Lielu daļu no šodienas mača apmeklētājiem gan veidoja poļu fani, kas spēles laikā arī sarūpēja pirotehnikas šovu.

Latvijas izlasei sarūgtināt poļu fanus neizdevās, tāpat kā neizdevās iepriecināt savu vārtsargu Andri Vaņinu, kurš šovakar aizvadīja simto spēli Latvijas izlasē. Pēc visnotaļ cerīgām pirmajām minūtēm Latvijas aizsardzībai, ko šoreiz veidoja piecu spēlētāju līnija, aukstu dušu virsū uzgāza Polijas uzbrukuma līderis Roberts Levandovskis.

Vispirms devītajā minūtē Levandovskis manīgi aizlavījās aiz divu Latvijas aizsargu muguras un atklāja rezultātu, bet 13. minūtē viņš palika brīvs uz soda laukuma gala līnijas un pēc precīzas Kamila Grosicka piespēles mierīgi panāca jau 2:0. Puslaika turpinājumā Latvija centās pāriet uzbrukumā, kas puslaika beigās sāka izdoties arvien biežāk, kamēr Polija bija pilnīgi apmierināta ar mierīgu spēli ar atsevišķiem pretuzbrukumiem.

Otrajā puslaikā Polija centās paātrināt futbolu un arvien biežāk tika pretuzbrukumos, ar kuriem gan Latvijai izdevās tikt galā. Spēles nākamais lielais pavērsiens bija 76. minūtē, kad Polija pusātrajā uzbrukumā uzlauza mūsu aizsardzību, Grosickis sita bumbu uz tālo vārtu stabu, kur pilnīgi brīvs bija palicis Levandovskis, un viņam atlika tikai ieripināt bumbu tukšos vārtos. Levandovskis noformēja sev „hat-trick” un vēl vairāk uzspodrināja savu šī rudens statistiku – iepriekšējo septiņu spēļu periodā „Bayern” zvaigzne visos turnīros ir guvis 11 vārtus.

Latvijai mača izskaņā mūsu izlasei radās pāris iespējas. Pēc Jāņa Ikaunieka sitiena aktīvi mačā iesaistījās uz maiņu nākušais Artūrs Karašausks, pašās beigās bija pāris bīstami centrējumi, taču rezultāts tā arī nemainījās.

Latvijas izlases sākumsastāvā šajā mačā, salīdzinot ar iepriekšējo spēli septembrī, bija četras izmaiņas. Jāpiemin, ka Polija spēles lielāko daļu pavadīja ar sev netipisku taktisko shēmu, spēlējot ar Levandovski kā vienīgo uzbrucēju.

Latvijai šis bija septītais zaudējums septiņās cikla spēlēs, turklāt sesto reizi pēc kārtas netika gūti vārti, turklāt vēl šajā ciklā palikušas trīs spēles. Nākamā no tām pēc piecām dienām būs viesos pret Izraēlu.