Ekspluatācijā nodota Daugavas ledus halle

Piektdien, 2021.gada 14.maijā, Daugavas stadions noslēdza vērienīgā attīstības projekta otro kārtu - Būvniecības valsts kontroles birojs ekspluatācijā pieņēma Daugavas ledus halli. 

“Daugavas ledus halle ir sporta entuziastu ilgi gaidīts notikums. Neskatoties uz saspringtajiem būvdarbu termiņiem un faktu, ka viss būvniecības process tika organizēts valstī ieviestās ārkārtas situācijas laikā, esmu patiesi gandarīts, ka kopīgiem spēkiem Latvijā ir radīta lieliska ledus halle ar diviem ledus laukumiem sportisko ambīciju piepildīšanai kā bērniem un jauniešiem, tā arī sporta profesionāļiem. Pašlaik saspringti strādājam, lai jau pavisam drīz uzņemtu Pasaules čempionāta hokejā dalībniekus. Vēlos izteikt lielākos pateicības vārdus visiem, kuri atbalstīja un sniedza vērtīgus padomus ledus halles būvniecības un nodošanas procesā!”, norāda Daugavas stadiona valdes loceklis Daniēls Nātriņš. 

 

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska izsaka pateicību un uzsver: ‘’Šis ir zīmīgs notikums – esam beidzot noslēguši Daugavas ledus halles būvniecību un savus pirmos treniņus šeit aizvadīs Pasaules čempionāta hokejā dalībnieki. Būvniecība nav noritējusi bez starpgadījumiem, bet, būsim godīgi, arī ceļš uz uzvaru nekad nav vienkāršs. Mēs ļoti ceram, ka šī halle kļūs par mājvietu daudziem sportistiem, kas tikai sāk vai jau plūc laurus savā profesionālajā karjerā. Īpašs paldies kapitālsabiedrības valdes loceklim Daniēlam Nātriņam un Sporta departamenta vadītājam Edgaram Severam par pašaizliedzīgu un profesionālu attieksmi pret darbu.’’

 

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs izsaka: ‘’Esmu gandarīts par to, ka beidzot, lai gan ar divu mēnešu kavēšanos, objekts ir pieņemts ekspluatācijā un ir gatavs uzņemt 2021. gada pasaules čempionāta hokejā dalībniekus. Pasaules čempionāts hokejā ir tikai pirmais no daudziem sporta un kultūras pasākumiem, kas nākotnē norisināsies šajā jaunajā sporta bāzē un, pats galvenais, šī būs vieta, kur ikdienā varēs trenēties jaunie hokejisti, daiļslidotāji, šorttrekisti. Vēlos uzsvērt, ka šī būs pirmā bāze Latvijā un tuvējā reģionā, kas ir īpaši paredzēta parahokejam.’’

 

“Jaunizbūvētā Daugavas stadiona ledus halle varēs nodrošināt ne tikai sporta, bet arī dažādu kultūras pasākumu norisi, kad to atkal pieļaus epidemioloģiskā situācija valstī - arī nākotnes Dziesmu un deju svētku laikā kalpos kā mēģinājumu un koncertu vieta. Kultūras ministrija piesaistījusi Eiropas Savienības fondu finansējumu, lai stadiona pārbūves pirmajā posmā tiktu atjaunotas un izbūvētas jaunas tribīnes, kas Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumā 2018. gadā ļāva būt klātesošiem 10 000 skatītāju. Daugavas stadiona pārbūve ir būtisks ieguldījums Grīziņkalna apkaimes attīstībā, veidojot iedzīvotājiem pieejamu, pievilcīgu un mūsdienīgu kultūras un sporta vidi,” uzsver Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu departamenta direktore Zanda Saulīte. 

 

Daugavas ledus halle ir paredzēta hokeja, daiļslidošanas, šorttreka un kērlinga treniņprocesu nodrošināšanai un sacensībām, kultūras pasākumiem, tajā skaitā Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Ledus hallei ir divi ledus laukumi, no kuriem viens paredzēts kā hokeja izlases treniņlaukums, otrs laukums dažādu disciplīnu slidošanai.
Starp abiem laukumiem izvietotas sportistu ģērbtuves un tribīnes 2.stāva līmenī. Halles 2.stāvā ir kafejnīcas telpas un trenažieru zāle. 

2019.gada 17.septembrī tika parakstīts līgums par ledus halles projektēšanas un būvniecības uzsākšanu ar Personu apvienību “ARMS”, kas sastāv no dalībniekiem SIA “ARMS Group” un OÜ RTS InfraEhitus. Līgumcena ir EUR 10 320 000,00 (bez PVN). Būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību veica SIA “Ozola&Bula, arhitektu birojs”, būvprojekta ekspertīzi nodrošināja SIA “AZ SERVICE”. Būvprocesu vadību un būvuzraudzību kontrolēja SIA “CMB”.

Daugavas stadiona teritorija līdz 2022. gadam tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā. Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta Centrālā tribīne, un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Otrais attīstības posms noslēdzas ar ledus halles būvniecību. 

Nākamajos attīstības posmos tiks uzbūvēta vieglatlētikas manēža ar multifunkcionalitāti, rekonstruēts centrālais sporta laukums, vieglatlētikas un futbola treniņu laukumi, kā arī veikti teritorijas labiekārtojuma darbi. Tāpat Daugavas stadiona teritorijā ir plānota privāto investīciju objektu attīstība. 

 

Visi darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” (ID Nr. 5.6.1.0/17/I/001) ietvaros. Projektu īsteno VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību un VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Kopējais projekta finansējums ir 88 280 448,61 EUR, t.sk., Kultūras ministrijas piesaistītais ERAF finansējums 39 018 522,63 EUR, valsts budžeta finansējums 5 389 664,82 EUR, pašvaldības finansējums 1 495 957,79 EUR, privātais finansējums 1 676 280,31 EUR un neattiecināmās izmaksas 40 700 023,06 EUR.

Sagatavoja:

VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions””

Laura Matusēviča

laura.matusevica@daugavasstadions.lv

+371 26328539